Сторінка вчителя

ДОСВІД РОБОТИ

вчителя математики Угринівської ЗШ І-ІІ ст.Царинського Віталія Івановича

Використання ІКТ в процесі вивчення математикиЗа даними досліджень ЮНЕСКО, 80% учителів переконані, що діти ходять до школи тільки з примусу дорослих, 20% батьків вважають школу тяжкою повинністю. І все тому, що на уроках панує нудьга! Чи має право школа бути нудною? І що це таке – нудьга на уроках? За даними тих же досліджень у 5-6 класах ніколи не нудьгують 25% учнів, сумно на уроках лише 5%. А от у 10 класі задоволених не більше як 10%, а «страждальців» - 20%. Що відбувається за 5 років із жвавими, допитливими дітьми? Як утримати прогресування цієї тенденції? Звичайно, поради давати не важко, інша справа – їх виконувати. Один із підходів полягає у наданні дитині великого ступеня свободи, створенні комфортної демократичної обстановки на уроці. Головне – показати, якою прекрасною є радість пізнання!

Цього я досягаю за допомогою комп'ютера.

Коли постає питання створення рисунків геометричних фігур, розв’язування задач на побудову, я використовую пакет динамічної геометрії DG математикицілі.Комп'ютер дозволяє істотно змінити способи керування навчальною діяльністю, занурюючи учнів уя, викладаючи навчальний матеріал з ілюстраціями, графіками й т.д.Значно розширюються типи завдань, з якими учні працюють: моделювання, складання алгоритму, програмування і т.д, що забезпечує ще краще засвоєння матеріалу учнями.Комп'ютер дозволяє якісно змінити контроль за діяльністю учнів,забезпечуючи при цьому гнучкість керування навчальним процесом

Тестові методики добре зарекомендували себе в багатьох країнах світу. Систематична робота з комп’ютерним тестом повинна стати для учня звичною справою.Широке використання тестової перевірки знань при вивченні математики підвищує ефективність навчально-виховного процесу через створення атмосфери довіри, відкритості, об’єктивності, забезпечує оперативний зворотний зв’язок, дозволяє проводити миттєвий аналіз та корекцію процесу навчання.